Nemzetközi konferencia

Utolsó módosítás: 2019. október 14.

AZ ANGOLTANÁROK NEMZETKÖZI EGYESÜLETE – MAGYARORSZÁG (IATEFL-H) NEMZETKÖZI KONFERENCIÁJA. Az IATEFL-H ENGAGED POTLIGHT ON LEARNING nemzetközi konferenciáját 2019. október 4-5-én tartotta Budapesten. A Jászberényi Campus három oktatója két workshopjával képviseltette magát: 1) Can you tell me a good story? Modern and old-fashioned ways of storytelling in the integrated EFL classroom and 2) Developing English competences through intercultural games.

Dr. Sinka Annamária adjunktus (EKE-JC Anyanyelvi és Művészeti Nevelési Tanszék) és Madarász Beáta (Hajós Alfréd Általános Iskola, Gödöllő) workshopján bemutatta, hogy az innovatív és hagyományos technikákkal hogyan lehet a hagyományos történetmesélést emlékezetes audio-vizuális élménnyé tenni integrált angolórákon. A résztvevők festett kavicsokkal illusztrált történeteket alkottak, mely során megtapasztalhatták az alkotás örömét.

Dr. Furcsa Laura (EKE-JC Társadalomelméleti Tanszék) and Dr. Rita Szaszkó (Információs és Kommunikációs Tanszék) bemutatta, hogy idegen nyelvi órákon az interkulturális játékok hogyan fejleszthetik a nyelvtanulók interkulturális érzékenységét, valamint kommunikatív és interperszonális kompetenciáit. A workshopon résztvevő érdeklődők különféle típusú játékokat (kinesztetikus, vizuális) próbálhattak ki, amelyek a tanulói motiváció növelését is segítik.

Sinka Annamária PhD és Madarász Beáta alternatív történetmesélési workshopja

Képeket készítették: Dr. Szaszkó Rita, Dr. Furcsa Laura